Sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

Smok Elektronik Sigara

Smok Elektronik Sigara

Smok

Smok Elektronik Sigara Nedir? Nasıl Kullanılır.

Günümüzün en çok kullanılan markalarından bir ide Smok dur. Bunun en büyük nedenlerinden biri de Şirketin gelişen teknolojiye ayak uydurmasıdır. Bugün baktığımız da yeni nesil farklı bir çok cihaz üretmiş olan firma kuruluşundan bugüne neredeyse en popüler marka cihazları üretmeyi başarmıştır. Her ne kadar ülkemiz de diğer markalar da kullanılsa da fiyat deneyimi konusun da Smok Alien gibi cihazlar da oldukça kullanılmaktadır. Bununla birlikte benim de bir dönem kullanmış olduğum Al85 de mevcuttur. Bu ürünler neredeyse popüleritesini hiç bir zaman kaybetmemiştir. Kategori üzerinde de görebilirsiniz ki 20 den fazla ürün bulunmaktadır.

Smok elektronik sigara sigarayı bırakmak isteyen kişilerin başvurdukları en bilindik elektronik sigara markalarından bir tanesidir. Kişilerin sigaraya olan ihtiyaçlarını yüksek oranda kesen bu marka, farklı türleri ile kişilerin dikkatini çekmektedir. Kişiler kendi tarz ve bütçelerine en uygun seçenekleri değerlendirebilme şansına sahiptir. Maddi açıdan konfor sağlayan bu marka, şık tasarımıyla da ilgi görmektedir.

 

Smok elektronik sigara türleri içerisinde, kişiler kendi ihtiyaçlarına en uygun olan seçeneği belirleyip kullanabilme şansına sahiptir. Farklı renk seçeneklerine sahip olan bu türün, farklı batarya seçenekleri mevcuttur. Kişiler bu belirlemeyi de kendi ihtiyaçları doğrultusunda yapabilme şansına sahiptir. Günlük kullanımda bir paketin üzerinde sigara kullanan kişiler, daha yüksek bir batarya seçeneğini tercih etmelidir. Ayrıca farklı tat avantajları da mevcuttur, kokusu rahatsız etmemekte, aksine şekerli sakız çiğnenmiş hissi vermektedir.

Smok Elektronik Sigara Özellikleri

 • Smok elektronik sigara çeşitlerinin en büyük avantajı, pod cihazının ve kutu modunun bir arada kullanılması ve kolay taşınabilme özelliğinin bulunmasıdır. Kişiler dikkatli kullandıkları takdirde ürünü kaybetme riskleri oldukça düşüktür, hafif olması cihazı cepte taşınabilir kılmaktadır.
 • Buhar performansı kişilerin kendi buhar düzenlerine göre oluşturabilecekleri şekilde ayarlanabilmektedir. Bu durum elektronik sigara markaları arasında büyük bir avantaj sağlamaktadır.
 • Uzun süre kullanıma uygun olan bir cihazdır, kişiler bu cihazı kullanarak bütçe tasarrufu yapabilecekleri gibi sigaranın zararlı etkilerinden de büyük oranda kurtulacaklardır. Ciğerlerin tütene olan bağışıklığı azalacak ve sigara tüketimi bitecektir.
 • Hava solumu teknolojisi çok gelişmiştir, geniş bir alana sahiptir. Dolayısıyla kişiler ağızlarını rahatlıkla koyabilir ve nefesi rahat bir şekilde içlerine çekebilir.
 • Kişiler wat miktarı, voltaj, direnç, nefes numarası, ekran rengi ve buhar verileri gibi özellikleri geniş ekrana sahip sigara üzerinde rahatlıkla sıfırlayıp, kendilerine uygun hale getirebilmektedir.
 • Buhar güvenliği sağlamak için hazırlanmış birçok güvenliği olduğu bilgisi verilmelidir. Mükemmel ve saf bir lezzet üretebilme kapasitesinin oluşu, ürünün rakipleri karşısında öne geçmesini sağlamaktadır.
 • Smok elektronik sigara rakipleri arasında en çok tercih edilen markalar arasında gelmektedir.

Smok Elektronik Sigara Fiyatları

Smok Elektronik Sigara fiyatları rakipleri ile karşılaştırıldığında tercih edilebilecek en kaliteli ve en güvenilir marka olmasının yanı sıra, uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Bütçe olarak kişileri yormayacak bir oluşumu olduğunun bilgisi verilebilir. Kişilerin güvenerek tercih edebilecekleri bu marka, günlük sigara tüketimi için harcanan parayla kıyaslandığında çok daha düşük kalmaktadır. Ayrıca kişiler sigarayı ağızlarına sürmedikleri takdirde bu cihaz ile kısa sürede sigara kullanmayı bırakacaklardır.

 

Smok elektronik sigara kişilerin tercih ettikleri modele göre fiyatlarında değişiklik görülebilecek bir markadır. Şarj kapasitesi daha yüksek olan modellerin fiyatları daha farklıdır, bunun yanı sıra ekran büyüklüğü, buhar kalitesi, direnç, nefes numaraları ve voltaj gibi konular da fiyatlar üzerinde belirleyicidir.

Liste Tablo
Göster:
Sırala:
Geekvape Aegis Legend Elektronik Sigara Geekvape Aegis Legend Elektronik Sigara, Geekvape ser..
699.00TL
Geekvape Frenzy Pod Mod Elektronik Sigara Geekvape Frenzy Pod Mod Elektronik Sigara, sigarayı..
495.00TL
JUSTFOG C601 Pod Kit Elektronik Sigara Justfog C601 Başlangıç Kiti, yumuşak kauçuk kaplama, p..
659.00TL
Smok AL85 KIT Elektronik Sigara Özellikleri TFV8 BABY Tanklı SMOK AL85 Kiti, Uzun süren çalış..
990.00TL
1 yorum yapılmış.
Smok Alien Elektronik Sigara + (1 Adet Natura 30 ML E-Likit Hediyeli) 220W Çıkış Gücü | ..
1,050.00TL
19 yorum yapılmış.
Hem detay hem de özellik istiyorsanız Aradığınız ürünün bu olduğunu belirtebilirim. Farklı v..
1,030.00TL
Smok E-Priv 230W TFV12 Prince Starter Kit ÜRÜN BİLGİSİ: SMOK E-PRIV 230W TC Starter Kit, ..
1,050.00TL
1 yorum yapılmış.
SMOK FETCH PRO Pod Sisteminin çok yönlülüğünü keşfedin, yeni güncellenen kasa yapısı, kapsamlı bö..
870.00TL
SMOK FİT KİT ELEKTRONİK SİGARA Bir arkadaşınızın partisine koştuğunuzda, işleri paketlemek iç..
459.00TL
Smok G-Priv 2 Elektronik Sigara Smok Yeni Model G-Priv 2 Elektronik Sigara modeli ile tanışma..
1,619.00TL
13 yorum yapılmış.
SMOK G-PRIV 2 Luxe Edition Kit 230W TFV12 Prince Tank 8ML Covid19 salgınında geleneksel..
1,180.00TL
G-PRIV KİT + (1 Adet Natura 30 ML E-Likit Hediyeli) G-PRIV 220’den yepyeni dokunmatik ek..
1,385.00TL
1 yorum yapılmış.
Smok G-Priv 3 Elektronik Sigara   Donanımsal ve yazılımsal gelişmeleri ile G-PRIV se..
1,690.00TL
3 yorum yapılmış.
Smok G-PRIV PRO 80W Pod Kit   Smok G-PRIV PRO 80W Kit, 5-80W çıkış aralığı, 5.5..
1,090.00TL
Smok G-PRIV Skyhook RDTA Elektronik Sigara 220W Ayarlanabilir Güç Seviyesi | 5.00ml Likit K..
1,090.00TL
2 yorum yapılmış.
Smok G320 Skyhook RDTA Elektronik Sigara 320W Ayarlanabilir Güç Seviyesi | 5.0ml Likit Kapa..
979.00TL
5 yorum yapılmış.
Smok Guardian 40W Kit Elektronik Sigara 40W | 1.7ml Likit Kapasitesi ..
710.00TL
Smok GX 2/4 Kit Elektronik Sigara 1W - 350W Güç Aralığı | 2 ya da 4 adet 18650 Pil ile çalı..
899.00TL
5 yorum yapılmış.
Smok H-Priv Mini 50W Elektronik Sigara H-Priv 50W Mod Batraya Parametreleri: Boyut: 42 ..
649.00TL
  Smok I Priv 230W Kit SMOK I-PRIV 230W TC Kutusu Mod Özellikleri: Çift Yüksek Amper..
1,080.00TL
1 yorum yapılmış.
SMOK IPX 80 Pod Mod Elektronik Sigara Kit SMOK IPX 80 Kit Dönemin en yenilikçi cihazları..
859.00TL
SMOK Mag Grip Kit 100W Elektronik Sigara Sigara tüketimini azaltmak amacıyla başvurduğu..
850.00TL
Smok Mag Set Elektronik Sigara SMOK yeni TFV12 Prince Tank'la birlikte gelen, yeni bir modeli..
999.00TL
Smok Majesty Carbon Fiber Elektronik Sigara Seti (+1 Adet 30 ML Natura E-Likit Hediyeli) Maje..
1,050.00TL
Smok Mico Pod Kit Elektronik Sigara   Cebinize sığacak, Smok Mico Pod Kit karşınızda..
649.00TL
Smok Morph Pod Elektronik Sigara Kiti Smok Morph 40, çok daha gelişmiş görseli ile göze hitap..
580.00TL
Smok NFIX Mate Smok cihazları her zaman müşteri deneyimi ile elde edilmiş kaliteye sahiptir. ..
500.00TL
Smok Nfix Pod Elektronik Sigara   Smok Nfix Uyum ve hafif olması ile bilinen cihaz k..
550.00TL
Smok Nord 4 Pod Kit Elektronik Sigara Smok Nord 4 Kit, Biliyorsunuz ki Nord serisi son d..
820.00TL
Smok Nord Pod 2 Elektronik Sigara 1500mAh batarya, ayarlanabilir 1-40W maksimum çıkışla donat..
780.00TL


Elektronik Sigara | Buhar Keyf

Elektronik Sigara Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Günümüzde sigara bağımlılığı hat safhada. Önüne geçilemeyen bu zararlı alışkanlık her yıl milyonlarca insanı çeşitli nedenlerle öldürmektedir. Özellikle de akciğer kanserinin en büyük nedeninin sigara olduğunu düşünürsek, durumun ne kadar ağır olduğunu da görebiliriz. Bu nedenle sigara kullanımı, insan sağlığına zararlı bir alışkanlıktır. Peki bu sigaranın alternatifi olarak elektronik sigara zararlı mıdır? Bu sorunun cevabını bu yazımızda detaylı olarak bulabilirsiniz.

Sigara, içerisinde binlerce zararlı madde barındırmaktadır. Bu maddelerden 70 civarı ise kanserojen etkiye sahiptir. Bu nedenle düzenli olarak sigara kullanımı, sizi hem kendine bağımlı yapar hem de hayat kalitenizi düşürür. Özellikle de maddi anlamda 300 ila 500 lira arası kayıp yaşıyor olmak, sigaranın maddi zararını da gözler önüne sermektedir. Zira aylık olarak ödenen bu parayla sadece 1 yıl içerisinde 80 ekran akıllı televizyon ya da üst segment bir cep telefonu satın alabilirsiniz. 10 yıl içerisinde ise gerçekten de bir araç satın alabilirsiniz.

Sigara ve Elektronik Sigara Oluşan Farklılıklar

Şimdi gelelim elektronik sigara ile sigaranın farklarına ve benzer yönlerine. Zira bu yönler oldukça dikkat çekicidir ve elektronik sigaranın da neden sigaradan daha faydalı olduğunu kanıtlamaktadır. İlk olarak, sigara ve elektronik sigaranın kullanım farklarına değinelim.

Elektronik sigara; batarya, ateşleyici, ağızlık ve likit kısımlarından oluşmaktadır. Atomizer denilen parça, elektronik sigarada yer alan sıvı likiti bataryadaki güç yardımıyla ısıtır ve buharlaştırır. İşte siz bu buharı içinize çekmektesiniz. Sigarada ise durum çok daha basit ve tehlikelidir. İçerisinde binlerce toksik madde bulunan tütünü, ateş yardımıyla yakarak tütün dumanını içinize çekmektesiniz. Elektronik sigarada buhar içerken sigarada tütün dumanı içmektesiniz. Kullanım açısından bakıldığı zaman, sigaranın daha zararlı olduğunu görebilirsiniz.

Tütün dumanı, içerisinde arsenik, benzen, vinil klorür gibi 70 adetten fazla kanerojen madde barındırmaktadır. Ek olarak 250’den fazla toksik madde, vücudunuza boşu boşuna yük demektir. Vücut bu maddeleri atabilmek adına fazladan efor sarf eder ve gelişimsel süreçler yavaşlar. Son olarak zifir maddesiyle ciğerlerinizin fonksiyonlarını da kısıtlamış olursunuz. Karbonmonoksit dumanı ise tüm vücuda zarar verir ve başta kan dolaşımı olmak üzere tüm dolaşım, boşaltım ve solunum sistemlerinize zarar vermektedir.

Elektronik sigarada, %80 oranında azaltılmış bir toksik madde oranı görmekteyiz. Ek olarak zifir, karbonmonoksit dumanı ve diğer kanserojen maddeler, elektronik sigara içerisinde yer almaz. Sadece sıvı bir aromalı likit yer almaktadır. Bu likit içerisinde nikotin denen madde yer almaktadır. Nikotin, sigaraya olan bağımlılığınızın esas nedeni olarak bilinmektedir. Yani elektronik sigara, tütün ürünlerinden sağlık açısından ve içerdiği maddeler açısından oldukça faydalıdır. Bunu elektronik sigarayı bir süre deneyerek kendiniz de rahat bir şekilde test edebilirsiniz.

Tütün Sigaranın Dezavantajları Nelerdir?

Sigara dumanı, tüm vücudunuza, ellerinize kıyafetlerinize ve ev içerisine sinen bir dumandır. Bu dumandan başta sevdikleriniz olmak üzere tüm canlılar olumsuz bir şekilde etkilenmektedir. Ek olarak sigara içerken izmarit ve kül sorunu her zaman başımızı ağrıtmaktadır. Küllük arayışına girmek, sigara izmaritini yere atarak çevreyi kirletmek ve insanları sönmemiş izmaritlerle zehirlemek artık son bulmalı değil mi? Ancak sigarayı bırakamıyorum diyorsanız bu noktada elektronik sigara sizler için harika bir alternatif olarak yer almaktadır.

Sigaranın dezavantajlarından birisi de, maddiyat açısından yük olmasıdır. Ortalama 1 paket sigara 15 ila 20 lira arasında değişmektedir. Günde 1 paket içen birisi, dolayısıyla sigaraya ayda 450-600 lira gibi bir miktar ödemek zorundadır. e sigaraya geçerek bu konuda da  büyük bir tasarruf sağlayabilir ve sorunların tamamına yakınını ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi de, elektronik sigaranın avantajlarına ve neden sigaradan vazgeçmeniz gerektiğine değinelim.

Elektronik Sigara Avantajları Nelerdir?

Esigara buharı, sigara dumanı gibi zararlı ya da kötü kokuya sahip değildir. Aksine zengin aroma çeşidi sayesinde elektronik sigara, bulunduğu ortama hoş bir koku yaymaktadır. Likitin buharlaştırılması sonucu ortaya çıkan bu buhar hem kalıcı değildir hem de perde gibi hassas eşyaların sararmasını önlemektedir. İnsanlara verdiği hoş koku da avantajların cabasıdır. bide bunların Premium Likit çeşidi vardır.

Normal bir sigaradan ilk başta daha pahalı gibi görünse de orta vadede tasarruflu ve uzun vadede çok daha tasarrufludur. Zira bir defa elektronik sigara alarak aylar veya kullanıma bağlı olarak yıllar boyunca elektronik sigarayı kullanabilirsiniz. Ek sadece E Likit değişimi ister ve bu durum günlük değişimi gerektirmez. Yani sürekli olarak likite de para vermek zorunda kalmazsınız.

Sigarada meydana gelen olumsuz durumlardan birisi de, sigaranın kapalı alanlarda içilmemesidir. Yani otobüs geldiğinde, bir iş çıktığında ya da aniden eve ya da başka bir kapalı ortama girmeniz gerektiğinde sigarayı yere atmak zorunda kalırsınız. Eğer sigarayı söndürürseniz, tamamen yanmayan sigara oldukça kötü bir koku yayar ve cebinize atarsanız o koku sizi bile rahatsız eder. Tekrar yakılan sigara ise içilmeyecek kadar ağır ve kötü bir tad vermektedir. Elektronik sigara ise bu durumu ortadan kaldırmaktadır. Zira elektronik sigarayı içmek için batarya üzerindeki tuşa basarak nefes almanız gerekir. Eğer sigara içemeyecek durumdaysanız, elektronik sigarayı cebinize koyarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İşte tüm bu artıları ve eksileri işin içine dahil edersek, elektronik sigaranın sigaradan hem daha faydalı hem de daha ucuz olduğu sonucuna varabiliriz. Bu nedenle sizler de elektronik sigaraya geçerek sevdiklerinize ve kendinize daha rahat bir yaşam sunabilirsiniz.

Sigara bağımlılığı, günümüzün en zararlı alışkanlıklarından birisidir. Her yıl milyonlarca insan, sigaraya bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybetmekte ve sevdiklerini üzmektedir. Sigara bağımlılığından kurtulmak ise oldukça zor bir durumdur. Sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayan insanların sayısında ise her yıl katlanarak artış söz konusudur. Peki sigara bağımlılığından kurtulmadan sigaranın zararlarından kurtulmak mümkün müdür? Cevabımız evet! Bu Kit ile tanışarak sigara bağımlılığınıza bir alternatif bulabilir ve sigara dumanından da kurtulabilirsiniz.

Elektronik Sigara Likit ve Çeşitliliği

Normal sigara gibi nikotin bağımlılığınızı gideren bir aksesuardır. Batarya, atomizer, ağızlık ve likit gibi parçalardan oluşmaktadır. Yedek Parça batarya üzerinde bulunan ısıtıcı düğme sayesinde, likitin ısıtılarak buharlaştırılması sonucu kullanılır. Bu sayede içinize binlerce zararlı madde barındıran sigara dumanı yerine buharlaştırılmış likit çekersiniz. Peki bu sıvı likit, gerçekten de sigara dumanından daha mı zararsızdır? Gelin cevaplayalım.

Sigara dumanı, 250’den fazla toksik madde ve 70’den fazla kanserojen madde barındırmaktadır. Bu maddelerin sigara dumanındaki varlığı, bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Sigara dumanında yer alan likitte ise zengileştirilmiş aroma, nikotin, VG (bitkisel gliserin) ve PG (propilen glikol)  yer almaktadır. Aroma, %3 ila %15 arasında yer almaktadır ve likite tat veren maddedir. Doğal aromatik tatlandırıcılar, insan sağlığına herhangi bir zarar vermezler. Meyveden, tahıldan ya da kokteylden üretilmiş olabilirler. Nikotin maddesi ise bildiğiniz gibi düşük dozda bir uyarıcıdır ve sigara içerisine yer alan maddelerden birisidir. Bağımlılık yapıcıdır ve sigaraya olan bağımlılığın nedenidir. 

Bitkisel gliserin, tatlandırıcılardan meydana gelmektedir ve çok yoğun bir buhar üretir. Elektronik sigara içerken çıkan dumanın büyük bir kaynağı bu maddedir. Hafif tatlı bir yapısı vardır ve boğaza yapışmamaktadır. Kısaca sigaradaki karbonmonoksit dumanının karşılığıdır ve daha az zararlıdır. Propilen glikol maddesi ise buhar verici ve aromanın tadının keskinleştirilmesini sağlayan bir maddedir. Kozmetik sanayisinde ve gıda endüstrilerinde sıklıkla kullanılan bu madde, elektronik sigaradaki buharı, sizi tatmin etmesini sağlamak amacıyla sertleştirmektedir. 

Elektronik Sigara Çeşitleri

Farklı markalar ve farklı fiyatlar söz konusu olduğu için her elektronik sigara, kullanıcısına aynı hissi yaşatmaz. Özellikle de bazı elektronik sigaralar, insan sağlığı açısından gerçekten de tehlikeli durumlar meydana getirebilir. Zira orijinal olmayan batarya ve şarj makineleri gibi parçalar, patlama riski meydana getirir ve bu nedenle ölümlere gidebilecek tehlikeli durumlar söz konusudur. ve yeni nesil olarak en çok tercih edilen ürün modeli ise iqos dur.

Öncelikle bütçenize uygun bir elektronik sigara seçmeniz gerekir ki bu durumda belirli bir miktarı gözden çıkarmak zorundasınız. Eğer kaliteli ve garantili bir elektronik sigara almak istiyorsanız, yaklaşık olarak 500 liradan başlayan fiyatlarla en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle de likit konusunda kaliteli markalardan yardım almanız gerekmektedir. Zira bu madde sayesinde elektronik sigara sizler için kaliteli ya da kalitesiz olacaktır.

Vaporesso, Smok, Geek Vape, Eleaf, iqos Heets gibi markalar, kaliteli ve birinci sınıf markaları arasında yer almaktadır. Bu markaların çeşitleri ise oldukça fazladır ve elektronik sigara kullanmak isteyenler adına zengin seçenekler mevcuttur. Bu seçenekleri inceleyerek kendinize en uygun elektronik sigarayı kolayca seçebilir ve hatta kendinize en uygun elektronik sigarayı bulmak adına bizlerden de tavsiyeler ve yardımlar alabilirsiniz. Birde yeni teknoloji ürünü olan İqos Lil Solid Bulunuyor.

Elektronik Sigara Hakkında Bazı Tavsiyeler

Ateş olmadığı için yangın gibi riskler söz konusu değildir ancak kalitesiz malzeme kullanımı sonucu patlama durumları da meydana gelebilir. Bu nedenle en şiddetli tavsiyemiz, elektronik sigara kullanırken dozajında kullanmaya dikkat etmektir. Eğer gereğinden fazla ısıtırsanız önce likit yanacaktır. Bu durumda elektronik sigarayı içerken ağzınıza acı bir tat gelebilir. Likiti değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Sıcaklık ciddi boyutlara ulaşırsa bataryanın patlama durumu da söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda elektronik sigarayı kapatmanız ve ondan güvenli bir mesafede soğumasını beklemeniz gerekebilir.

Son olarak şunu da söyleyelim. Eğer kaliteli malzemelerden ve birinci sınıf markalardan elektronik sigara alırsanız hiç endişe etmeyin. Zira bu ürünler, patlama ya da diğer olumsuz durumlara karşı test edilmiş ve onaylanmıştır. Ancak çakma batarya ve sarj makinesi ile doldurulan elektronik sigaralar, hayatınızı riske atabilir. Eğer gönül rahatlığıyla kullanmak istiyorsanız, orijinal ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Elektronik Sigara Fiyat ve Markaları

Günümüzde sigaraya karşı en sağlıklı ve en güzel alternatif olarak bilinmektedir. Zira elektronik sigaralar, sigara dumanındaki gibi zararlı ve kanser edici maddeler içermemektedir. İşte bu nedenle elektronik sigaralar, sigara bırakmak isteyenler ancak bunu yapamayanlar için sağlıklı bir alternatif yoldur. Peki elektronik sigara alırken nelere dikkat etmeliyiz ve elektronik sigara markaları konusunda hangisine güvenmeliyiz? Bu yazımızda bu husus üzerinde duracağız ve dikkat edilmesi gerekenleri paylaşacağız. Öncelikle en çok merak edilen konu olan elektronik sigara patlama durumlarına göz atalım. 

Elektronik Sigara Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bütçenize göz atmanız gerekir. Eğer 100-200 lira gibi düşük bütçelere sahipseniz ki haftalık sigara parası olduğunu hatırlatalım- bu durumda bu ürünü almamanız gerekir. Çünkü ne kadar ekmek o kadar köfte durumu burada devreye girmektedir. Eğer çok düşük fiyatlarla ürünü alıp kaliteli sonuçlar beklerseniz, hayal kırıklığına uğrarsınız. Peki en düşük bütçe ne olmalı? Cevap biraz damak tadınıza biraz da elektronik sigara çeşitlerine bağlı değişmektedir. Eğer hem ucuz hem de güvenilir bir elektronik sigara almak istiyorsanız, 500 lira gibi bir  bütçeyi en azından gözden çıkarmanız gerekmektedir. 500 lira, sizin sadece 1 aylık sigara paranızdır bunu unutmayın.

Bütçe konusunu aştıysak bir diğer unsur olan kullanıma geçelim.Atomizer denilen ısıtıcı ve batarya sayesinde likiti buharlaştırır. Ancak elektronik sigarayı kullanırken batarya üzerindeki ısıtıcı tuşa çok basmamalı ve sigara kullanır gibi hızlı nefes almamalıyız. Bu durumda elektronik sigara likiti yanabilir ve elektronik sigaradan acı tat gelmeye başlar. Artık olarak fazla ısıtırsanız, kullanım ömründe kısalma yaşanacaktır.

Kullanım konusunda doğru nefes almak ve gerektiğinde ısıtıcıyı çalıştırmak oldukça önemlidir. Ancak bundan daha önemli bir konu var mı derseniz evet var! O da şarj edilme durumudur. Ne yazık ki batarya ile çalışır ve bataryaların da belirli bir enerji kapasiteleri vardır. Bu kapasite bitince elektronik sigara çalışmaz. Bu nedenle belirli aralıklarla dolum gerekir. Ancak dolum yapmadan önce, elektronik sigara bataryasının ve şarj makinesinin orijinal olduğunu kontrol etmek zorundasınız. Eğer her iki parça da orijinalse o halde gönül rahatlığıyla bu sigaranızı şarj edebilirsiniz. Ancak bu parçalardan birisi bile sahteyse, bu durumda elektronik sigara patlamaları meydana gelebilir. Lütfen bu duruma dikkat ediniz.

Güncel Elektronik Sigara Fiyatları 

 • Vaporesso Revenger Kit 220W Elektronik Sigara. 500,00 TL.
 • Vaporesso Revenger Kit 220W Elektronik Sigara. 450,00 TL.
 • Smok Alien 220W Elektronik Sigara. 450,00 TL
 • Smok Devilkin Kit 225W Elektronik Sigara. 350,00 TL
 • GeekVape Aegis Mini 80W Kit Elektronik Sigara. 250,00 TL
 • Eleaf iStick Pico 75W Elektronik Sigara. 300,00 TL.
 • Smok AL85 Kit 85W Elektronik Sigara. 420,00 TL.
 • Smok X Priv Kit 225W Elektronik Sigara. 500,00 TL.
 • Vaporesso Swag Kit 80W Elektronik Sigara. 400,00 TL.

Elektronik Sigara Markaları

Konusunda en iyi markalar arasında şunlar yer almaktadır: Jull, Vaporesso, Smok, Joyetech, Kangertech, GeekVape, Eleaf ve Aspire... Bu markalar, editörün seçimine göre baştan aşağı sıralanmıştır ve bu nedenle sıralama tamamen kişiseldir. Sizler uygun fiyatlı elektronik sigaraları seçerek sipariş vererek kendinize en uygun elektronik sigarayı seçebilirsiniz.

Back to Top